Milli Eğitim Bakanlığı 500 Engelli Öğretmen Alımı Yapacak

Milli Eğitim Bakanlığı engelli öğretmen alımı ile ilgili kontenjanları açıkladı. Buna göre 500 engelli öğretmen alımı yapılacak. Bugün başlayan başvurular 20 Haziran'a kadar devam edecek.

Milli Eğitim Bakanlığı 500 Engelli Öğretmen Alımı Yapacak

Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet syafasında yayınlanan açıklamada, 500 kontenjana gerçekleştirilecek engelli öğretmen alımı için bugün başlayan başvurular 20 Haziran'da sona erecek.

Alımlar, 2016 ve bu sene 22 Nisan'da gerçekleştirilen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (EKPSS) giren adaylar içinden puan önceliğine göre gerçekleştirikecek.

Adaylar, "http://mebbis.meb.gov.tr" yada "http://ikgm.meb.gov.tr" internet sayfalarında yer alan elektronik başvuru formunu doldurarak, talep edilen belgelerle il milli eğitim müdürlüklerine onaylattıracak.

Başvuruda adaylardan, lisans diploması yada geçici mezuniyet belgesi, pedagojik formasyon, 2016 yada 2018 EKPSS sonuç belgesi ile Engelli Sağlık Kurulu raporu talep edilecek.

Adayların ayrıca, halen herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda devlet memuru olarak görev alıp almadıkları ile ilgili beyanları da istenecek.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR