Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Milli Eğitim Bakanlığının Twitter'daki resmi sayfasından, öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın Batman'ın Kozluk ilçesinde PKK'lı teröristler tarafından şehit edilmesi sebebiyle taziye mesajı paylaştı.

BATMAN'DA TERÖRİSTLERİN SALDIRISI SONUCU BİR ÖĞRETMEN ŞEHİT OLDU

Yalçın'ın, dün sabah öğrencilerine karne verdikten sonra evinegiderken teröristlerce yapılan hain saldırıda şehit olduğunu belirten Yılmaz, paylaşımında şunları söyledi:

"Şehit olan öğretmenimiz, öğrencilerini ve tüm eğitim camiamızı acıya içinde bırakmıştır. Saldırıda şehit olan öğretmenimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve milli eğitim camiamıza başsağlığında bulunuyorum. Bu haince gerçekleştirilen terör saldırısını lanetleyen, saldırıyı yapanlar bilmelidir ki terör hiçbir zaman hedefine varamayacaktır. Türkiye'de yaşayan 80 milyon vatandaş, birlik, beraberlik ve kardeşliğinden kesinlikle ödün vermeyecektir. Bu sayede bütün şehitlerimizi bir kez daha minnet ve rahmetle yad ediyorum."

Batman'ın Kozluk Belediye Başkanı Veysi Işık'ın aracına karşı düzenlenen terör saldırısında, bir başka araçla olay yerinde bulunan Şenay Aybüke Yalçın, vurularak şehit olmuştu.

Şehit öğretmenin cenazi bugün binlerce vatandaşın katılımı ile birlikte toprağa verildi.