Millet Bahçesi Nedir? Millet Bahçesi Hangi Şehirlere Yapılacak?

Pek çok vatandaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı seçim beyannamesinde yer alan konulardan biri olan millet bahçesi nedir? Sorularına yanıt arıyor. Merak ettiğiniz tüm detaylar bu haberimizin içeriğinde…

Millet Bahçesi Nedir? Millet Bahçesi Hangi Şehirlere Yapılacak?

MİLLET BAHÇESİ NEDİR?

“Millet Bahçesi”, çevreci hükümetlerin yaptığı bir yenilik olarak adlandırılır. Yeşil alanla kaplı olmakla beraber birbirinden değerli ağaçlardan oluşmaktadır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Cumhurbaşkanı Özel Yayını' programında konuya dair önemli  açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Yarın seçim beyannamemizi açıklamak şartıyla, beyanname içerisinde ne var ne yok, tüm vatandaşlarımıza açıklayacağız" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, beyannamedeki en büyük müjdenin de Atatürk Havalimanı’nın yerine yapılması planlanan dev bir millet bahçesi olduğunu ifade etti ve konuyla ilgili şunları söyledi:

“Önemli ipucu vereyim bunu kimseden duymamışsınızdır. O da şu; biz çevreciyiz. Bugüne kadar biz diktiğimiz ağaçlarla milyarlarca ağaçlarla nam salmış bir iktidarız. Şimdi yeni bir adım daha atacağız. Bazı illerimizde millet bahçeleri kuracağız. Örneğin Konya stadının yerine biz orada bir millet bahçesi, Eskişehir’in eski stadın olduğu yere biz millet bahçesi. İstanbul, en büyük müjde bu belki acele ettim ama söylemem lazım. İnşallah havalimanının olduğu yere biz millet bahçesi yapacağız. Atatürk Havalimanı var ya millet bahçesi olacak. Mevcut havalimanını dev millet bahçesi haline getirmek suretiyle artık şehrin merkezinde millet bahçesi olsun. Müjde, İngiltere’nin şuranın şöyle bahçeleri var bizim de var diyeceğiz. 29 Ekim’deki açılışla birlikte burada yoğun çalışmalar başlayacak. Ankara’da eski statların yeni statlara dönüşmesiyle elimizdeki büyük alanları buna dönüştüreceğiz. İstanbul’da ilginç olan yerlerden bir tanesi de Maslak’ta alan var. Orasını da yine millet bahçesine dönüştürelim istiyoruz. Bu müjdeler fena değil.”

MİLLET BAHÇESİ HANGİ ŞEHİRLERE YAPILACAK?

Millet Bahçeleri’nin yapılacağı yerleri Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle açıkladı:
 
“Ankara'da, Konya'da, Eskişehir'de eski stadyumların hepsini millet bahçesi yapacağız. Mevcut havalimanının (Atatürk Havalimanı) yerine de dev bir millet bahçesi yapılacak.”

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR