2019 yerel seçimlerinde MHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için teklif götürdüğü öne sürülen Melih Gökçek, Kırşehir MHP eski Milletvekili ve Devlet Bakanı Ramazan Mirzaoğlu tarafından sert sözlerle karşılaştı.

BAHÇELİ "ŞEREF VERİR" DEMİŞTİ

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Melih Gökçek hakkında 'Sayın Gökçek'e herhangi bir önerimiz yoktur 15 Temmuz tarihini herkes hatırlamalı. Bir çok kişinin evlerinde bulunmadığı vakitlerde Melih Gökçek Bey yürüyen tankların Ankara'ya yayılmasını engellemek için belediyelerin tüm araçlarını sevk etmiş, tankların geçişini önlemiş halkı aydınlatmak için de Kızılay'da bir haftayı aşkın süre mitingler düzenlemiştir. Böyle bir şahsiyet belediye başkanı olma görevinin ilerisinde Türkiye'nin bir darbeyle karşı karşıya gelmemesi için olağanüstü çaba sarf etmiştir. Demokrasiden yana tavrını göstermiştir. MHP'den gönül rızasıyla 'Ben belediye başkanı adayı olmak istiyorum' diyorsa MHP'ye şeref kazandırır' şeklinde konuşmuştu.

GÖKÇEK: ONORE OLDUM

Melih Gökçek ise Devlet Bahçeli'nin bu konuşmasına, 'Sayın Bahçeli, Türkiye'nin başı sıkıştığı her durumda, ülkenin düze çıkışında etkin bir rol üstlenmiş bir vatanseverdir. Sayın Bahçeli, ifadeleri ile beni inanılmaz şekilde onore etmiştir. Sözleri bana şeref vermiştir, teşekkür ediyorum' şeklinde karşılık vermişti.

ESKİ DEVLET BAKANINDAN SERT SÖZLER

Melih Gökçek'in Belediye Başkanlığı için isminin MHP ile geçmesine ve karşılıklı açıklamalarda bulunulmasına Devlet eski Bakanı ve Kırşehir MHP eski Milletvekili Ramazan Mirzaoğlu sert bir şekilde eleştirdi. Kaynaklardan gelen bilgilere göre; Mirzaoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden, 'Ankara'yı parsel parsel satan müptezel ile ne zamandan beri şeref duyulmaya başlandı?' dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.