MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacağına ilişkin iddiaları kabul etmedi ve bu iddiaları yalanladı.

"NEDEN ÜLKÜCÜ BİR CUMHURBAŞKANI OLMASIN"

MHP Genel Başkanı Devlet  Bahçeli’nin ‘Cumhurbaşkanı yardımcısı olabileceğine ilişkin dedikoduların gerçeği yansıtmadığını açıklayan MHP Genel Sekreteri Büyükataman, “Dünden bugüne hiç kimseye verilmiş söz yoktur.” dedi.

Büyükataman, “Pazarlık görüntüsü verecek hiçbir durumun içinde olmadık. MHP tek başına iktidarı amaçlayan bir partidir, niçin 2019’da ülkücü bir cumhurbaşkanı olmasın?” diye konuştu.

Öte yandan MHP 2019 seçimleri için Hakkari İl Başkanlığı binası açtı.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, sosyal medya hesabından bu durumu şu şekilde duyurdu; "Partimizin il binasının açılışını gerçekleştirip, vatandaşlarımızla Hakkari’nin sorunlarını ele alacağız."

2007'DE SALDIRI NEDENİYLE KAPATILMIŞTI

2007 senesinde gerçekleştirilen saldırı sebebiyle, MHP Hakkari İl Teşkilatı kapatılmıştı. Hakkari’ye mart ayında tayin edilen il başkanı Fatih Özbek, Şemdinli ilçesine de nisan ayında MHP ilçe teşkilatının açışını gerçekleştirmişti.

Fatih Özbek göreve gelmesinden bir süre sonra Hakkari’nin beraberinde Şırnak ile birlikte vilayet statüsünden çıkarılmasına karşı Ankara’da bir takım temaslar kurmuş ve konuyu Devlet Bahçeli'ye iletmişti.

TUNCELİ'YE GİTMİŞLERDİ

MHP Doğu ve Güneydoğu Anadolu'ya yeniden dönüyor. Orada yaşanan bazı sıkıntılar nedeniyle, il ve ilçe başkanlıklarını kapatmak zorunda kalan Milliyetçi Hareket kadrolarını yeniden toparlayıp Hakkari il teşkilatını yeniden açtı.

Devlet Bahçeli daha öncede seçim ziyaretleri kapsamında Tunceli'ye gitmiş ve burada Kürt vatandaşlarla bir araya gelmişti.