MHP'de Kritik Gün! Yasağa Rağmen Toplandılar

MHP’de muhalifler, mahkemenin kararı doğrultusunda ve Ankara Valiliğinin 'kurultay yapılamaz' açıklamasına rağmen toplanma çağrısı yaptı. 4 genel başkan adayı da kurultayın yapılması planlanan otele aynı araçla geldi.

MHP'de Kritik Gün! Yasağa Rağmen Toplandılar

MHP'de Kurultay Çağrı Heyeti tarafından gerçekleştirilmesi öngörülen toplantı için Ankara'ya gelen çok sayıda grup, Büyük Anadolu Oteli'ne gelmeye başladı.

Esenboğa Havalimanı güzergahında bulunan otelin girişi, mahkemenin tedbir kararına istinaden Ankara Valiliğinin talimatı doğrultusunda İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından barikatlarla kapatıldı.

MHP'de kurultay krizi

Polis geniş güvenlik önlemleri alırken, TOMA'lar da çıkabilecek olaylara karşı hazır bekletiliyor.

Muhalifler, otele yaklaşık 2 kilometre mesafe uzaklıkta bulunan polis barikatının önünde bekleyişlerini sürdürüyor.

DELEGELERDEN İMZA ALINACAK

Alanda üst kurul delegelerinin imzaya beklendiği anonsu yapıldı. Bir "hazırun" defteri de hazır tutuluyor, delegelerden buraya geldiklerine dair imza alınacak. 900 delegenin de Ankara'daki çeşitli oteller de hazır beklediği belirtiliyor.TUTANAK TUTTURUP AÇIKLAMA YAPACAKLAR

4 Genel başkan adayı da kurultayın yapılması planlanan otele geldi. Meral Akşener, Koray Aydın ve Ümit Özdağ, Sinan Oğan'ın ofisinde toplanarak alana aynı araçla geçti.

Adayların, polis barikatı önüne giderek delegelerin alana alınmadığına dair bir tutanak tutturması ve ardından bir açıklama yapması bekleniyor.

Açıklanan farklı yargı kararlarının ardından Ankara Valiliği kurultaya izin verilmeyeceğini açıklamıştı.

YUMRUKLU KAVGA

Giderek kalabalıklaşan alanda zaman zaman gerginlik de yaşanıyor. Yolların kapatılması nedeniyle partililerle polis arasında arbede yaşandı.

Görüş ayrılığı yaşayan partililer arasında yaşanan tartışma da yumruklu kavgaya dönüştü.

ESENBOĞA YÖNÜNDE TRAFİK AKIŞI DURDU

Öte yandan kurultayın yapılması ön görülen Büyük Anadolu Oteli'ne ulaşmak isteyen araçların oluşturduğu yaklaşık 1 kilometrelik konvoy nedeniyle, Esenboğa Havaalanı'na gidiş yönünde trafik akışı durdu.

Havaalanı'na ulaşmak isteyen vatandaşların, trafiğin kilitlendiği noktadan valizleriyle birlikte havaalanına doğru yürüdükleri gözlendi.

MUHALİFLERDEN ORTAK BİLDİRİ

MHP'li muhalifler Sinan Oğan, Meral Akşener, Koray Aydın ve Ümit Özdağ imzasıyla ortak bildiri yayımlandı. MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu tarafından okunan bildiride, "Hiç kimse boşuna heveslenmesin, avuçlarını ovuşturmasın. MHP sahipsiz değildir. Son sözü genel başkanlar değil, kurultaylar söyler" denildi.

Takvim

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri