MHP Son Anket Sonuçlarını Paylaştı

MHP'nin masasında bulunan anketlerle ilgili MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, açıklamalar yaptı. Durmaz, çeşitli anket şirketlerinden edindikleri sonuçları kamuoyuyla paylaşarak MHP'nin oy oranının yüzde 18 bandında olduğunu belirtti.

Yerel seçim öncesi yapılan anket çalışmalarının sonuçları yavaş yavaş açıklanıyor. MHP'nin masasında bulunan anketlerle ilgili MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, açıklamalar yaptı. Durmaz, çeşitli anket şirketlerinden edindikleri sonuçları kamuoyuyla paylaşarak MHP'nin oy oranının yüzde 18 bandında olduğunu belirtti.

Partisinin yerel seçimlere ilişkin hazırlıkları hakkında bilgi paylaşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, şu açıklamayı yaptı; "Çeşitli değerlendirmeler yapacağız. İlk defa il başkanlarımızla belediye başkanlarımızı birlikte davet ettik. En temel sebebi, bir seçime gidecek olmamız bir kaç ay sonra. Bu seçime ilişkin MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin ortaya koyduğu daha önceden 4 ilke olarak açıkladığı görüşleri kamuoyu biliyor." 

MHP'nin yerel seçimlere Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin kökleşmesi ve yerleşmesi için Cumhur İttifakı çatısı altında birleşeceğine vurgu yaparak şunları kaydetti; ''Milli iradesinin üstün gelmesini, genel seçimlerde ortaya çıkan sonucun yerelde de ortaya çıkması için yoğun gayret içinde. İl başkanları ve belediye başkanlarımıza kalan süreyi en verimli, en optimum nasıl yönetmeleri gerektiği hususunda sunumlarımız olacak. Siyasal iletişim, imaj, reklam gibi konuları kapsayan sunumlar var. Bundan sonraki süreci nasıl değerlendirmeleri gerektiğine ilişkin sunumlar olacak. Benim sunumumda da MHP olarak neler yaptık bu süreçte, adaylık süreçlerini nasıl yönetiyoruz, bundan sonra neleri yapmamız gerekiyor, il, ilçe teşkilatlarının ve belediye başkanlarının birlikte ne şekilde çalışmalar yapması gerektiği konusunu değerlendireceğiz.''

Yapılan anketlere ilişkin, MHP'nin oyunun yüzde 18 bandında olduğunu kaydeden Durmaz şu açıklamayı yaptı; ''Bu oran sıklıkla zikredilmekte. Bunun da üzerine çıkacağımızı düşünüyorum" dedi. Milliyetçi oyların yükseldiğinin ifade edilmesi üzerine Durmaz, "MHP'nin saygıdeğer Genel Başkanının, Sayın Bahçeli'nin 15 Temmuz sonrasında sergilediği tavır, politik duruş milletimiz tarafından ciddi şekilde karşılık ve takdir görmektedir.''

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR