26 Ağustos 2019
  • Istanbul 25°
  • Ankara 23°
  • Izmir 27.22°
İmsak 04:45
Güneş 06:17
Öğle 13:11
İkindi 16:55
Akşam 19:55
Yatsı 21:21
BIST97.149
Dolar5,8335
Euro6,5065
Altın290,06

MHP Lideri Devlet Bahçeli'den Meral Akşener'e: Haydut Demek Şerefsizliktir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Lideri Meral Akşener'in "Siyasetçi yetiştireceğine, haydut yetiştiren zihniyetten, ne milliyetçi olur, ne de adam olur" açıklamasına cevap verdi. Bahçeli, "Ülkücüye haydut demek kokuşmuşluktur, şerefsizliktir" dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'den Meral Akşener'e: Haydut Demek Şerefsizliktir

MHP Lideri Devlet Bahçeli'den Meral Akşener'e: Haydut Demek Şerefsizliktir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "Siyasetçi yetiştireceğine, haydut yetiştiren zihniyetten, ne milliyetçi olur, ne de adam olur" açıklamasına yanıt verdi. Bahçeli, "geri dönün" çağrısını tekrarlayarak "Ülkücüye haydut demek kokuşmuşluktur" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara'da gündemdeki meseleler ile alakalı açıklamalar yaptı. Bahçeli, Meral Akşener'i hedef alarak şunları kaydetti:

"ÜLKÜCÜYE HAYDUT DEMEK ŞEREFSİZLİKTİR"

"MHP'den koparak İP'e katılan kardeşlerimi kucaklaşmaya çağırmıştım. Bu davetim geniş yankı uyandırdı. İP'te milliyetçi ve ülkücünün yeri olamaz. İP hastalıklı bir siyasi bünyedir. Türk ve Türkiye sevdası olanların fitne fesatla yolu kesişemez. İP vakit kaybıdır arızalıdır sakıncalıdır Kandil ve Pensilvanya'nın ileri karakoludur. Ülkücüye haydut demek şerefsizliktir. Ülkücü kardeşlerimi aramıza bir kez daha çağırıyorum. İP'e hayır.''

AKŞENER NE DEMİŞTİ?

Meral Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Fiziken orada, fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp Milliyetçi Hareket Partisi'ne dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir" sözlerine "Bir kişiye, beş kişi saldıran haydutlardan, ne milliyetçi olur, ne de adam olur. Siyasetçi yetiştireceğine, haydut yetiştiren zihniyetten, ne milliyetçi olur, ne de adam olur. Çözüm sunacağına, nefret saçanlardan, sokakta terör estirenlerden, ne milliyetçi olur, ne de adam olur" diye cevap vermişti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri