19 Temmuz 2019
  • Istanbul 23.89°
  • Ankara 15°
  • Izmir 22.22°
İmsak 03:49
Güneş 05:41
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:40
Yatsı 22:24
BIST101.566
Dolar5,6276
Euro6,3484
Altın261,17

MHP Lideri Bahçeli'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Suriye Çağrısı

Basın mensupları ile bir araya gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'nin Suriye politikası ile alakalı açıklama yaparken "Erdoğan, İstanbul veya Ankara'da global güçler zirvesi yapmalı" dedi.

MHP Lideri Bahçeli'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Suriye Çağrısı

MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli gazetelerin Ankara temsilcileriyle bir araya geldi ve gazetecilerin sorularını cevapladı. Türkiye'nin dış politikaları hususunda önemli açıklamalar yapan Bahçeli, "Erdoğan, İstanbul veya Ankara'da global güçler zirvesi yapmalı" sözlerinikullandı.

FIRAT'IN DOĞUSUNA YAPILACAK OPERASYON

"Türkiye'nin terörle mücadelede çok net ve kararlı bir duruşu vardır. Bu Zeytindalı Harekatı ve Fırat Kalkanı olarak gerçekleştirilmiş, hayırlı neticeler alınmıştır. Türk halkı Fırat'ın doğusuna dönük harekatı arzuluyor. Olacağına inanıyoruz. Tam desteğimize devam ediyoruz."

ABD'NİN SURİYE'DEN ÇEKİLMESİ

"ABD'nin ortaya koymuş olduğu ve çok kişinin tahmin etmediği anda Suriye'den askerlerini çıkaracağına yönelik fikri yankı bulmuştur. Nedenlerinin ne olduğunu tam anlamak zor. Bunu öğrenebilmenin tek yolu ülkeyi idare eden kişilerin kamuoyunu bilgilendirmelerinde yarar vardır. ABD'nin ani kararının ardında ne yatmaktadır bilmiyorum, fakat tahmin edebilecek birikim içindeyiz."

PKK İLE MÜCADELE

"Türkiye'nin terörle mücadelesi sürüyor. Bunlarından birisi 1978 senesinde Lice'de PKK 1. Olağanüstü Kongresi'yle başlayan Büyük Kürdistan hayalinin 1984 senesinde Eruh baskınıyla dönüşen propagandasında Türkiye'nin terörle mücadelesinde önemli başarısı var. Terörün kökü kazınmalıdır. Kararlılık sürmelidir. Irak'ta özerk yapılanma söz hususu olmuştur. Suriye'de bir koridor kurulması ve devletçiğin kurulması yolundaki terör faaliyeti ihmal ediliyor."

ÖZGÜR ÖZEL-HULUSİ AKAR TARTIŞMASI

"CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, o çirkin sözleri, aşağılayıcı bakış açısı ne CHP'ye yarar sağlar, ne Türkiye'ye yarar sağlar. En büyük zararı da o kişi görür. İtibarı sıfırlanmış kişi olarak halk arasıda kabul görür duruma gelmiştir."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri