MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin genel merkezinde gerçekleştirilen bayramlaşma töreninde önemli mesajlar verdi.

OHAL DEVAM ETSİN


MHP Lideri, kanlı darbe kalkışmasının ardından ilan edilen OHAL'in devam etmesi gerektiğini belirtti.

Bahçeli, "15 Temmuz vahşice bir darbe girişimidir. Etkisini ortadan kaldırabilmek adına OHAL uygulamasına gidilmiştir. OHAL sürdürülmelidir. OHAL'i özgürlüğe karşıt gibi yorumlayarak tamamen ortadan kalkmasını arzu edenler 15 Temmuz'un etki alanı üzerinde tarafgir olanlardır.


CHP KENDİNE ÇEKİN DÜZEN VERMELİ


CHP kendine çeki düzen vermelidir, sözlü sazlı adalet yürüyüşü ile şov yapmaya gerek yoktur. Bu izanla MHP hassasiyetini korumaktadır. İkazlara dikkat çekmek istemiyorlarsa kendilerinin bileceği bir iştir." şeklinde konuştu.

MHP lideri CHP'ye yürüyüşü için daha öncede eleştirilerde bulunmuştu.

"Kutlu devlet yapısından ödün isteyen, çözülme umut eden, çürüme bekleyen çok sayıda iç ve dış odak hazır kıta beklemektedir. Bu saygınlıkla gözdağının dozajı çok fazla, tehlikenin miktarı çok yüksektir. Türk milletinin karşı karşıya olduğu vahametli sorunlar fuzuli yürüyüşlerle geçilemeyecek; hezeyan adımlarla çukurlu yollarda adalet ve ahlak bulunamayacaktır." ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli'nin konuşmasının satır başları şöyle:

"Rahmet, mağfiret, manevi kurtuluş ve bereket ayı olan Mübarek Ramazan günlerini idrak ederek bayrama gelmiş bulunmakyatız. Allah'tan temennim tuttuğumuz oruçları, kalpten, ta en derinden yaptığımız dua ve ibadetlerimizi kabul etmesidir. Ramazan; diriliş mevsimi, tövbe okulu, huzur ve dayanışma medeniyetidir. Ne var ki yaşadığımız ağır sorunlar, iç ve dış siyasette orta ve varlık bulan trajik olaylar Ramazan ayının anlam ve ruhuna gölge düşürmüştür. Hain ve bölücü terör girdiği kanlı çatışmalarda provokasyonlarını alçakça devam ettirmiş, sivil ve güvenlik görevlisi evlatlarımızı acımasızca şehit etmiştir. Türkiye düşmanları Ramazan'da da boş ve atıl durmamıştır.