1 Ekim Pazar günü tekrardan faaliyetlerine başlayan TBMM'de ilk grup toplantısını gerçekleştiren parti de Milliyetçi Hareket Partisi oldu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşma gerçekleştirdi.

Devlet Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkan kısımlar şunlar;

"TÜRKİYE KESKİN BİR DEVİRDEDİR"

Milliyetçi Hareket Partisi taşıdığı misyon gerekliliğini yapmaktadır. Türkiye zorlu bir dönemden geçiyor, yokuşu keskin bir devirde. Bunu görmekteyiz, bilmekteyiz. Eğer görevimizin şuuruna varamazsak önümüz karanlık. Çok çabalamalı, çok çalışmak zorundayız. Adeta Karadeniz gibi çırpınmalıyız.

"YÜREKLİLİK GÖSTEREBİLMELİYİZ"

Belaların çokluğundan dert yanmaktansa bunların üstüne korkusuzca gidebilecek yürekliliği gösterelim. Türkiye aleyhtarı kampanya kökleşmekte, dikkat kesilmeliyiz. İmhalkarlık, iradesizliğin eseridir. İradesizlik ilkesizliğin sonucudur. İlkesizlik, ülküsüzlüğün, korkakça hayatın acı diyetidir.

"MİLLİYETÇİ HAREKET DÜŞMANA KORKU SALMAKTADIR"

TBMM'nin yapacağı çok şey var. Demokrasi yegane çaremiz. Meşruiyetten ödün vermememiz, hukukun üstünlüğünden taviz vermemiz düşünülmemeli. Çok şükür, onca saldırıya rağmen Meclis açık ve çalışır vaziyette. Bilmiyorlar ki Türklüğü asırlardır taşıyan kutlu yürekler hala pes etmedi, etmezde. İşte bu grup salonu, milliyetçi hareket, tüm heybeti ile dosta güven, düşmana korku salmakta.