MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, sosyal medya hesabından bu durumu şu şekilde duyurdu; "Bugün Hakkari’deyiz. Partimizin il binasının açılışını gerçekleştirip, vatandaşlarımızla Hakkari’nin sorunlarını ele alacağız."

2007'DE SALDIRI NEDENİYLE KAPATILMIŞTI


2007 senesinde gerçekleştirilen saldırı sebebiyle, MHP Hakkari İl Teşkilatı kapatılmıştı. Hakkari’ye mart ayında tayin edilen il başkanı Fatih Özbek, Şemdinli ilçesine de nisan ayında MHP ilçe teşkilatının açışını gerçekleştirmişti.


Fatih Özbek göreve gelmesinden bir süre sonra Hakkari’nin beraberinde Şırnak ile birlikte vilayet statüsünden çıkarılmasına karşı Ankara’da bir takım temaslar kurmuş ve konuyu Devlet Bahçeli'ye iletmişti.

TUNCELİ'YE GİTMİŞLERDİ

MHP Doğu ve Güneydoğu Anadolu'ya yeniden dönüyor. Orada yaşanan bazı sıkıntılar nedeniyle, il ve ilçe başkanlıklarını kapatmak zorunda kalan Milliyetçi Hareket kadrolarını yeniden toparlayıp Hakkari il teşkilatını yeniden açtı.

Devlet Bahçeli daha öncede seçim ziyaretleri kapsamında Tunceli'ye gitmiş ve burada Kürt vatandaşlarla bir araya gelmişti. 

Öte yandan MHP bir sonraki seçim kampanyası için Doğu illerine gitmeyi ve buralarda teşkilatlanıp seçim kapanyası yapmayı planlıyor. Böylelikle MHP uzun zaman sonra ilk kez bu bölgeye gşrmiş olacak.