Meteoroloji'den Toz Taşınımı Uyarısı! 26 Nisan Hava Durumu

Hava durumunu merak edenler için son dakika bilgisi Meteoroloji'den geldi. Meteoroloji yayınladığı raporla vatandaşlara sağanak yağış uyarısında bulundu. Peki İstanbul, Ankara ve İzmir'de hava durumu nasıl? Ülke çapında hangi illerde hava yağışlı olacak? İşte Meteoroloji'den gelen son bilgiler...

Meteoroloji'den Toz Taşınımı Uyarısı! 26 Nisan Hava Durumu

Meteoroloji'den Toz Taşınımı Uyarısı! 26 Nisan Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre; Yurdumuzun batı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz, Muğla, Denizli, Afyonkarahisar, Konya, Karaman, Niğde, Mersin ve Adana çevreleri ile Aydın'ın doğu bölgelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer bölgelerin az bulutlu geçmesi bekleniyor. Marmara'nın kuzeyi ile Batı Karadeniz kıyı kısımlarında yer yer sis ve pus hadisesi, Ege ve Akdeniz'in batısında toz taşınımının meydana gelmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının doğu bölgelerde 4 ila 6 derece yükseleceği, diğer bölgelerde önemli bir değişikliğin meydana gelmeyeceği ifade edildi. Rüzgarın özellikle doğu ve kuzeydoğu kısımlarından, Ege ile Batı Akdeniz'de yer yer güneybatıdan hafif, ara sıra orta şiddette emesi bekleniyor.

TOZ TAŞINIMI UYARISI

Yapılan son açıklamaya göre; batı bölgelerimizde süren Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımının, bu gece vaitlerine kadar Ege Bölgesi ile Batı Akdeniz'de etkili olmaya devam etmesi beklendiğinden  oluşabilecek görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme ve yağış alan bölgelerde çamur şeklinde yağış gibi sıkıntılara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bazı illerde beklenen hava durumu şu şekilde:

Ankara: Parçalı bulutlu 23
İstanbul: Parçalı bulutlu, yer yer sisli ve puslu 21
İzmir: Parçalı bulutlu 25
Adana: Parçalı bulutlu, gece saatlerinden sonra sağanak yağışlı 28
Bursa: Parçalı bulutlu 24
Antalya: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23
Samsun: Parçalı ve az bulutlu 16
Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 14
Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 14
Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 21

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR