Parçalı ve az bulutlu havanın hakim olması beklenen İstanbul'da hava sıcaklığının 16 derece olması tahmin ediliyor. Yurdun kuzey, iç ve doğu bölgelerinde parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Çankırı, Erzincan, Bingöl, Sivas, Bartın, Kastamonu ve Sinop yakınlarının yağmurlu, diğer bölgelerin az bulutlu ve açık olması bekleniyor. Yağışların çoğunlukla yağmur ve sağanak, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Van bölgelerinde karla beraber yağmur ve kar şeklinde yağması tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Marmara ve Ege'de 2 ila 4 derece yükseleceği, iç ve doğu bölgelerde 4 ila 10 derece düşeceği, diğer bölgelerde ciddi bir değişiklik yaşanmayacağı belirtildi.

RÜZGAR: Rüzgarın özellikle güney ve güneybatı, zamanla batı ve iç bölgelerde kuzey ve kuzeybatı taraflarından hafif, ara sıra orta şiddette, Doğu Akdeniz'in iç bölgeleri, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında şiddetli, zaman zaman kısa süreli fırtına (40-70 Km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Doğu Akdeniz'in iç bölgelerinde, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda güney ve güneybatı taraflarından şiddetli, yer yer kısa zamanlı fırtına (40-70 Km/saat) olarak esmesi tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuz durumlara (Baca ve soba gazı zehirlenmeleri, çatı uçması ve ağaç devrilmesi, ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli olunması ve önlen alınması için Meteoroloji vatandaşları uyardı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.