Meteoroloji'den Son Dakika Uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, bölgede hava sıcaklıkları mevsim normalleri civarında seyredecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, bölgede hava sıcaklıkları mevsim normalleri civarında seyredecek. Parçalı ve çok bulutlu havanın etkili olduğu bölgede, gece vakitlerinden sonra Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul ve Yalova çevrelerinde yağmur ve sağanak bekleniyor. Bölgede rüzgarın doğu ve güneydoğu yönlerinden orta şiddette eseceği tahmin ediliyor.

ARD ARDA UYARILAR

Elde edilen son bilgilere göre, ülke çapında parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güney ve batısı, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Mersin çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle karla karışık yağmur ve kar, Marmara'nın güney ve batısında yağmur ve sağanak, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz kıyılarında sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece vakitlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile beraber yer yer pus ve sis hadisesi tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzey ve iç kesimlerinde 2 ila 4 derece artacayükseleceğiğı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik yaşanmaması bekleniyor.

Rüzgarın ise genellikle güney yönlerden hafif ara sıra orta şiddette eseceği tahmin ediliyor.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR