Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Batı Karadeniz'in batısında rüzgarın perşembe öğle vakitlerinden sonra şiddetini artırarak kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) şiddetinde fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın yarın (perşembe) akşam vakitlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Marmara'da rüzgarın bu gece yarısından itibaren şiddetini artırarak kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) şiddetinde fırtına şeklinde esmesi tahmin edilmektedir. Fırtınanın yarın gece vakitlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

Kuzey Ege'de rüzgarın bu gece yarısından itibaren şiddetini artırarak kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) şiddetinde fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın yarın gece saatlerinde etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir

Güney Ege'de rüzgarın bu gece yarısından itibaren şiddetini artırarak kuzey ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) şiddetinde fırtına, açıklarında 9 (90 km/sa) şiddetinde fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın cuma günü akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir

Batı Akdeniz'de rüzgarın yarın öğle vakitlerindens onra şiddetini artırarak kuzey ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) şiddetinde fırtına şeklinde esmesi tahmin edilmektedir. Fırtınanın cuma günü öğleden sonra etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.