Meteoroloji Genel Müdürlüğü son verileri yayınladı. Bugün ülke genelinde hava sıcaklıkları mevsim normalleri ve üzerine çıkacak. Perşembe gününden itibaren tekrar ülkenin büyük kesiminde soğuk havalar kendini gösterecekken Türkiye çapında kar yağışları görülecek. 

Geçen hafta içi başta İstanbul olmak üzere yurdun büyük kesiminde yağmur yağışları etkili olmuştu. Aralık ayının ilk haftasına başladığımız bugünlerde başta İstanbul olmak üzere ülke genelinde hava sıcaklıkları ılıman şekilde etkili.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son raporlara göre: Yurt çapının parçalı ve çok bulutlu, Marmara(Edirne hariç),İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz'in batısı, Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Muğla, Samsun ve Bayburt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin edilen yağışların; Antalya il merkezi ve batı ilçeleri, Mersin, Adana'nın batı kesimlerinde şiddetli olması tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı, güneydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece düşeceği, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin edilirken, rüzgarın ise genellikle kuzey ve doğu, Karadeniz'de güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta şiddette, Doğu Akdeniz kıyıları ile Hatay çevrelerinde doğu ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

ŞİDDETLİ YAĞIŞ VE BUZLANMA UYARISI!

Meteoroloji'den yapılan son dakika uyarılarına göre, bazı bölgelerde şiddetli yağışların gözleneceği ifade edildi. Yapılan açıklamada 'Yağışların; Antalya il merkezi ve batı ilçeleri, Mersin, Adana'nın batı kesimlerinde şiddetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden, meydana gelebilecek ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.'

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.