Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmeleri doğrultusunda, Marmara bölgesi içinde ciddi uyarılar yapıldı. Denizlerde fırtına beklenmezken yer yer çok bulutlu olması tahmin ediliyor.

Yurdun kuzey ve doğu bölgelerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu (Kars ve Ardahan dışında), Güneydoğu Anadolu ile Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

Yağmurun Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman ve Şırnak çevrelerinde yerel olarak şiddetli olacağı tehmin ediliyor. Sabah ve gece vakitlerinde Marmara, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta şiddette esmesi bekleniyor.

YAĞIŞ UYARISI

Yağmurun; Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman ve Şırnak çevrelerinde yerel olarak şiddette olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

MARMARA BÖLGESİNDE HAVA DURUMU

Marmara bölgesinde yağmur beklenmezken soğuk havanın ne kadar etkili olup olmayacağı ise merak konusu oldu. Dışarı çıkmadan önce kıyafetlerini seçecek vatandaşlar, aratmaları sonucunda bunun kararını verecekler.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.