Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden gelen son değerlendirmelere göre yurt genelinde hava durumu netleşti. Yurdumuzun genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz kıyıları ve Kütahya, Uşak, Mersin, Adana, Osmaniye, Gümüşhane, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis ve Ağrı çevrelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların çoğunlukla yağmur ve sağanak, Edirne, Kırklareli ile gece saatlerinde Bilecik, Bolu, Kastamonu çevreleri ve Doğu Anadolu'nun yağış alan kesimlerinde karla beraber yağmur ve kar şeklinde olması tahmin ediliyor.

Marmara Bölgesi: Parçalı ve çok bulutlu, Çanakkale haricinde bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; çoğunlukla yağmur ve sağanak, Edirne, Kırklareli ve Bilecik çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması tahmin ediliyor.

Ege Bölgesi: Parçalı ve çok bulutlu, Uşak ve Kütahya çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Akdeniz Bölgesi: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz ile Mersin, Adana ve Osmaniye çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

İç Anadolu Bölgesi: Parçalı ve çok bulutlu, batısı hafif olmak üzere, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Batı Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak, Bolu ve Kastamonu çevrelerinin gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz kıyılarının aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu Bölgesi: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis ve Ağrı çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi: Parçalı, zamanla çok bulutlu geçmesi bekleniyor.