Meteorolojiden Sağanak Uyarısı

Meteoroloji, yurt genelinde bazı kesimler için sağanak uyarısında bulundu. Yansıyan son kayıtlara göre, Karadeniz, Doğu Anadolu, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, ile İstanbul’un Avrupa yakasının kuzeyi ve Artvin'de şiddetli yağış görülmesi öngörülüyor.

Meteorolojiden Sağanak Uyarısı

Meteorolojiden Sağanak Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, Karadeniz, Doğu Anadolu, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul’un Avrupa yakasının kuzeyi ve Artvin'de sağanak etkili olacak.

Bu doğrultuda aktarılan son bilgiye göre: Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Edirne ve Kırklareli, Tekirdağ'ın kuzeyi, İstanbul’un Avrupa yakasının kuzeyi ve Artvin kesimlerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Sıcaklıklarda önemli bir değişim söz konusu olmayacağı bildirildi.

Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz'in Toroslar mevkiinde yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak ilerleyeceği tahmin ediliyor.

Bu doğrultuda yapılan uyarılar vatandaşın olumsuz hava koşullarına karşı tedbirli davranması ve dikkatli olması yönündeydi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR