Meteoroloji'den Sağanak Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün açıklamasına göre Türkiye geneli parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Batı Karadeniz, Güneydoğu Anadolu ile Samsun, Amasya, Çorum, Tunceli, Bingöl, Malatya ve Elazığ civarları sağanak ve zaman zaman gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Meteoroloji'den Sağanak Uyarısı

Meteorolojiden Sağanak Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün açıklamasına göre Türkiye genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Batı Karadeniz, Güneydoğu Anadolu civarları sağanak ve zaman zaman gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

Yağışların; Kıyı Ege, Akdeniz ile Çanakkale, Balıkesir, Denizli ve Manisa bölgelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Bu akşam ve gece saatlerinde Batı ve Orta Karadeniz kıyılarında yer yer sis ve pus bekleniyor.

Hava sıcaklığının iç ve batı bölgelerde 2 ile 4 derece azalacağı, diğer yerlerde hissedilir bir değişiklik olmayacağı ve ülke çapında mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

YAĞIŞ UYARISI

Yağışların Kıyı Ege, Akdeniz ile Çanakkale, Balıkesir, Denizli ve Manisa bölgelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin edildiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve önlemli olunması uyarısında bulunuldu.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın Güney Ege, Batı Akdeniz ile İç Anadolu'da güney ve güneydoğu taraflarından kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 yer yer 80 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (çatı uçması ağaç devrilmesi, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli olunması uyarısında bulunuldu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz