Meteoroloji'den Sağanak Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumuna ilişkin son tahmin raporunu yayınlandı. Yayınlanan rapora göre ülkenin birçok bölgesinde gün içerisinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış etkili olacak. Diğer yandan yurdun Doğu bölgelerinde yer yer kar yağışı olması bekleniyor. İstanbul’da ise yağmur bekleniyor.

Meteoroloji'den Sağanak Uyarısı

Meteoroloji'den Sağanak Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava durumu raporuna göre, yurt genelinin parçalı, doğusu ile zamanla batı bölgelerin iç kesimlerinin zaman zaman çok bulutlu, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Aydın, Muğla, Denizli, Afyonkarahisar, Uşak, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Eskişehir, Çankırı, Konya'nın batı, Ankara'nın kuzey ve batı çevrelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor.

Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Batı Akdeniz’in kıyı kesimleri, Muğla, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay çevreleri ile Güneydoğu Anadolu’da yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda karla karışık yağmur ve yüksek bölgelerinde kar şeklinde etkisini göstereceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU

İstanbul il geneline ilişkin Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı hava durumu raporu doğrultusunda, parçalı ve çok bulutlu havanın olması olduğu İstanbul il genelinde hava sıcaklıklarının 15 derece civarında seyretmesi bekleniyor. Diğer yandan İstanbul 5 günlük hava durumu raporuna göre Pazartesi günü yağışlı havalar etkisini göstermeye başlayacak.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri