Meteoroloji'den Sağanak Uyarısı! 4 Mayıs Hava Durumu

Hava durumunu merak edenler için son dakika bilgisi Meteoroloji'den geldi. Meteoroloji yayınladığı raporla vatandaşlara sağanak yağış uyarısında bulundu. Peki İstanbul, Ankara ve İzmir'de hava durumu nasıl? Ülke çapında hangi illerde hava yağışlı olacak? İşte Meteoroloji'den gelen son bilgiler...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son açıklamalarına göre; Yurdumuzun doğu bölgeleri ve zamanla kuzeybatısının parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt, Şanlıurfa, Elazığ ve Bingöl çevreleri ile akşam vakitlerinin ardından Marmara, Kuzey Ege ve Eskişehir çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların Mardin, Diyarbakır, Şırnak, Hakkari, Batman, Siirt, Bitlis, Muş, Erzurum, Kars, Ardahan, Bingöl ve Artvin çevrelerinde yerel olarak şiddetli olacasğı tahmin ediliyor.

Sıcaklıkların iç ve batı kısımlarında 2 ila 4 derece yükseleceği, doğu kısımlarında 4 ila 6 derece düşmesi bekleniyor.

Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeybatı, Doğu Anadolu'nun doğusunda güney ve güneybatı taraflarından hafif, ara sıra orta şiddette, yağış alan bölgelerde yağış anında kuvvetlice eseceği öngörülüyor.

İSTANBUL İÇİN KRİTİK UYARI

İstanbul'da bugün parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece vakitlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı bir gün tahmin ediliyor. Yağışların özellikle gece vakitlerinde etkili olması bekleniyor.

SAĞANAK UYARISI

Ülkenin güneydoğu bölgelerinde beklenilen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Mardin, Diyarbakır, Şırnak, Hakkari, Batman, Siirt, Bitlis, Muş, Erzurum, Kars, Ardahan, Bingöl ve Artvin çevrelerinde zaman zaman şiddetli olması beklenmektedir. Şiddetli yağışların neden olacağıi olumsuz şartlara (yağış anında kuvvetli rüzgar, ani sel, su baskını, yıldırım, iri çaplı dolu yağışı ve hortum oluşma riski) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR