Meteoroloji'den Sağanak Uyarısı! 25 Nisan Hava Durumu

Hava durumunu merak edenler için son dakika bilgisi Meteoroloji'den geldi. Meteoroloji yayınladığı raporla vatandaşlara sağanak yağış uyarısında bulundu. Peki İstanbul, Ankara ve İzmir'de hava durumu nasıl? Ülke çapında hangi illerde hava yağışlı olacak? İşte Meteoroloji'den gelen son bilgiler...

Meteoroloji'den Sağanak Uyarısı! 25 Nisan Hava Durumu

Meteoroloji'den Sağanak Uyarısı! 25 Nisan Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son raporlarına göre; İç Ege, Batı Akdeniz'in iç bölgeleri, İç Anadolu’nun batısı ile Batı ve Orta Karadeniz'in parçalı yer yer çok bulutlu, Çankırı, Tekirdağ'ın Çorlu ve Amasya'nın Merzifon ilçelerinin hafif sağanak yağışlı, diğer kısımların az bulutlu geçmesi bekleniyor. Marmara'nın güneyi, Ege ve Akdeniz'de toz taşınımı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI

Hava sıcaklığının iç bölgelerde 2 ila 4 derece yükseleceği, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik yaşanmayacağı ifade ediliyor. Rüzgarın Ege ile Batı Akdeniz'de güney diğer bölgelerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta şiddette esmesi bekleniyor.

TOZ TAŞINIMI UYARISI

Meteoroloji'nin son açıklamasına göre, yurdumuzun batı bölgelerinde etkili olan toz taşınımının Marmara'nın güneyi ile Ege ve Akdeniz Bölgelerinde etkisini göstermeye devam edeceği tahmin edildiğinden oluşabilecek hava kalitesinde düşme, görüş mesafesinde azalma gibi sıkıntılara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

YAĞMUR GELİYOR

Meteoroloji'nin, Cumartesi günü Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havanın pazar gününden sonra tüm Türkiye'de etkili olacağı tahmin ediliyor. Gök gürültülü sağanak yağış şeklinde olacağı tahmin edilen yağışların ilerleyen hafta içinde etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR