Meteoroloji'den Trakya ve İstanbul çevreleri ile Çanakkale'nin kuzey ilçeleri için son dakika uyarısı geldi. Akşam saatlerinde gök gürültülü sağanak yağış olması bekleniyor. Meteoroloji ani sel ve su baskınlarına karşı halkı tedbir almaları için uyardı.

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara Bölgesi ile İzmir, Aydın, Manisa, Kütahya, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceğinin haberini verdi.

Öğle saatlerinden sonra Kırklareli ve Edirne çevrelerinde başlayacak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların akşam ve gece saatlerinde Trakya ve İstanbul çevreleri ile Çanakkale'nin kuzey ilçelerinde bölgesel olarak güçlü olacağı belirtilirken rüzgarın İç Ege ile İç Anadolu'nun güney ve batı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak eseceği vurgulandı.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji'den çok kritik bir de uyarı geldi. Meteoroloji'den yapılan uyarıda "Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Trakya ve İstanbul çevreleri ile Çanakkale'nin kuzey ilçelerinde yerel olarak güçlü olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda yaşanacak sıkıntılar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" uyarısını verdi.