Meteoroloji'den Kritik Uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre; Yurt çapının parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Kuzey Ege, Akdeniz,İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Rize ve Artvin çevrelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor.

Meteoroloji'den Kritik Uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre; Yurt çapının parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Kuzey Ege, Akdeniz,İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Rize ve Artvin çevrelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların özellikle yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz'in iç bölgeleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Kütahya, Afyonkarahisar ve Sivas çevrelerinde karla beraber yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

SICAKLIKLARDA CİDDİ BİR DEĞİŞİKLİK YOK

Hava sıcaklığında ise ciddi bir değişiklik beklenmiyor. Yurt çapında mevsim normalleri civarında seyredeceği ifade edildi. Rüzgarın; Özellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla doğu bölgelerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta şiddette, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ile Doğu Akdeniz'de yer yer şiddetli(40-60 km/sa)olarak eseceği tahmin ediliyor.

ŞİDDETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ile Doğu Akdeniz'de yer yer şiddetli (40-60 km/sa) olarak esmesi tahmin edildiğinden çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler ile ulaşımda aksamalar gibi sıkıntılara karşı dikkatli ve önlem alınması gerektiği ifade edildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz