Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu ile Ankara, Çankırı, Konya, Antalya, Isparta Siirt ve Batman çevrelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların; çoğunlukla yağmur ve sağanak; Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Sivas ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Aralık ayı başından beri mevsim normalleri üzerinde olan hava sıcaklıkları hızla soğuyarak kış değerlerine alçaldı. Yapılan son değerlendirmelere göre ise pazar günü İstanbul'da kar ve karla karışık yağmur bekleniyor. Prof. Dr. Orhan Şen sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, "Türkiye'de soğuk hava 10 gün daha devam eder. İstanbul'da haftasonuna kadar soğuk ve yağmur var. Pazar günü İstanbul ve Marmara'da kar olasılığı yüksek. Eğer sistem zayıflamaz ise pazar akşam veya akşamüstü kar var. Sistem yeteri kadar soğumaz ise kuvvetli karla karışık yağmur olur. Bu nedenle İstanbul'da pazar ve pazartesi günlerine dikkat" açıklamasında bulundu.

Yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzey yönlerden hafif ara sıra orta şiddette esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesi: Çok bulutlu, bölgenin doğusu ve İstanbul çevrelerinin sabah saatlerinde hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Ege Bölgesi: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Akdeniz Bölgesi: Parçalı ve çok bulutlu, Antalya ve Isparta çevrelerinin sabah saatlerinde hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.