Tüm ülkede yarından itibaren Karadeniz üzerinden gelen soğuk havanın etkisi altına gireceği ve hava sıcaklıklarının hissedilir derecede düşeceği tahmin ediliyor. Soğuk havayla beraber, Karadeniz Bölgesi'nin yüksek kısımları, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusunun yüksekleri ile Doğu Anadolu Bölgesi'nin kuzey ve doğusunda karla beraber yağmur ve kar yağışı bekleniyor.

SICAKLIK 6-12 DERECE DÜŞECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, yarın ülkenin kuzey kısımlarının, çarşamba gününden itibaren de yurt çapının Karadeniz üzerinden gelen soğuk havanın etkisine girmesi ve hava sıcaklıklarının önemli derecede (6-12 derece) düşerek mevsim normallerinin altına inmesi bekleniyor.

KARLA BERABER YAĞMUR VE KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

Soğuk havayla beraber, Karadeniz Bölgesi'nin yüksek kısımları, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusunun yüksekleri ile Doğu Anadolu Bölgesi'nin kuzey ve doğusunda karla beraber yağmur ve kar yağışı bekleniyor.

METEOROLOJİ UYARDI

Haftanın ikinci yarısında en yüksek hava sıcaklıklarının, Erzurum'da 1-2, Ankara'da 6-7, İstanbul'da 9-10, İzmir'de 11-12, Antalya ve Adana'da 16-17 derecelere, gece en düşük sıcaklıkların ise ülkenin iç bölgelerinde sıfır derece ve altına inmesi düşünülüyor.

Vatandaşların, ani sıcaklık düşmesinin oluşturabileceği buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konuusnda uyarıldı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaldırın.