Yurdun yüksek kesimlerinde kış, kendini hissettirmeye başladı. Van'ın Bahçesaray İlçesi karayolundaki 2985 rakımlı Karabet Geçidi'nde kar yağışı etkili oldu. Sivas'ta meteoroloji verilerine göre Perşembe ve Cuma günleri kar yağması bekleniyor. Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinde yağışların yer yer kuvvetli olacağı bekleniyor. Bölgenin yüksek kesimlerinde görülecek yağışların karla karışık yağmur ve kar yağışına dönmesi bekleniyor.

VAN'DA İLK KAR

Van'da hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte dün akşam etkili olan yağmur, yerini yüksek kesimlerde kar yağışına bıraktı. Yağan kar ile birlikte yüksek dağlar beyaza bürünürken Van'ın Bahçesaray İlçesi karayolundaki 2985 rakımlı Karabet Geçidi'nde kar yağışı etkili oldu. Zaman zaman sisin de etkili olduğu yolda sürücüler zor anlar yaşadı. Karayollarına bağlı karla mücadele ekipleri yol kapanmaması için sürekli denetlemeler gerçekleştiriyor.

7 İL İÇİN KAR UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün verilerine göre hava sıcaklığının 6 ile 12 derece arasında düşeceği tahmin ediliyor. Sivas'ın Doğu ilçeleri ve Kayseri'nin yüksek kesimlerde ise kar yağışı bekleniyor. Yağışların bölgede Cumartesi günü etkisini kaybedeceği açıklandı. Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğüden yapılan yazılı açıklamada ise, 24 Ekim Perşembe günü Orta Akdeniz'den gelen alçak basıncın Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisi içine gireceği belirtildi. Mevsim normallerinde seyreden hava sıcaklığının Balkanlardan gelen soğuk hava ve yağışla birlikte 6 ile 12 derece arasında düşeceği bildirilen açıklama şu şekilde;

"Perşembe günü itibariyle Orta Karadeniz Bölgesi'nin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinde yer yer kuvvetli olacağı bekleniyor. Bölgenin yüksek kesimlerinde görülecek yağışların karla karışık yağmur ve kar yağışına dönmesi bekleniyor. Rüzgarın bölgemizin batısında kuzeybatı yönden kuvvetli şekilde eseceği bekleniyor."

 Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.