Meteoroloji'den Hava Durumu Açıklaması

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda hava mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Meteoroloji'den Hava Durumu Açıklaması

Meteoroloji'den son dakika hava durumu açıklaması! Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda hava mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son açıklamaya göre; Ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Batı ve kuzeybatı kesimlerin parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Marmara, Ege, Göller Bölgesi, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun güneyi ile Ağrı ve Kars çevrelerinde yer yer sis ve pus hadisesi ile gece saatlerinde İç Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'nun kuzeyinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Yapılan son tahmin ve meteorolojik değerlendirmelere göre önümüzdeki bir hafta boyunca yurdumuzun yüksek basınç merkezi ile Kuzey Afrika üzerinden gelen sıcak hava akımlarının etkisinde kalacağı tahmin ediliyor. Bu sebeple önümüzdeki hafta boyunca Türkiye'de yağış beklenmiyor. Hava sıcaklıklarının ise önümüzdeki hafta boyunca hissedilir derecede artarak iç ve batı bölgelerimizde mevsim normallerinin 5-8 derece, doğu bölgelerimizde ise mevsim normallerinin 3-5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR