Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından ifade edilen son hava durumu raporlarına göre; İç ve batı bölgelerin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı Karadeniz ve Orta Karadeniz'in iç bölgeleri ile Samsun, Adana, Mersin, Konya, Aksaray ve Nevşehir çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi tahmin ediliyor.

Bu sabah ve gece vakitlerinde İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda bölge bölge sis ve pus yaşanması tahmin ediliyor. Rüzgarın; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile gece vakitlerinde Orta Karadeniz'in iç bölgelerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden şiddetli (30-60 Km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığı ise İç ve batı kesimlerde yağışla beraber 2 ila 4 derece düşeceği, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik yaşanmayacağı ve ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği bekleniyor.
Rüzgar, özellikle güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif ara sıra orta şiddette, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile gece vakitlerinde Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli (30-60 Km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

İSTANBUL İÇİN UYARI

Hava sıcaklığı 17 derece iken parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgar ise Güney ve Güneybatı yönlerden orta şiddette, zaman zaman kuvvetli(40-60km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.