Meteoroloji'den Fırtına Uyarısı! 1 Mayıs Hava Durumu

Hava durumunu merak edenler için son dakika bilgisi Meteoroloji'den geldi. Meteoroloji yayınladığı raporla vatandaşlara sağanak yağış uyarısında bulundu. Peki İstanbul, Ankara ve İzmir'de hava durumu nasıl? Ülke çapında hangi illerde hava yağışlı olacak? İşte Meteoroloji'den gelen son bilgiler...

Meteoroloji'den Fırtına Uyarısı! 1 Mayıs Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre; Doğu Karadeniz'in iç kısımları, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Diyarbakır, Adıyaman, Kahramanmaraş, Sivas, Edirne, Kırklareli, Çanakkale ve Balıkesir'in batı ilçeleri ile akşam vakitlerinden sonra Marmara'nın güneyi, Ege, Göller yöresi, İç Anadolu'nun batısı, Bolu, Karabük, Antalya'nın iç ve batı kısımları kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik meydana gelmeyeceği ve yurdumuz genelinde mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR

Genellikle güney ve güneybatı kısımlarından hafif, ara sıra orta şiddette, Marmara'nın batısı, Kuzey ve İç Ege ile İç Anadolu'da şiddetli olarak (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

ŞİDDETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın Marmara'nın batısı, Kuzey ve İç Ege ile İç Anadolu'da şiddetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek sıkıntılarakarşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması konusunda vatandaşlar uyarıldı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR