Meteoroloji Kar İçin Tarih Verdi!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yurt genelinde hava durumunun nasıl seyredeceğini açıkladı. Dört mevsimin aynı anda yaşandığı ülkemizde hava durumu bölgelerde değişiklik gösteriyor.

Kış mevsiminde vatandaşlar en çok kar haberini bekliyor. Yurdun çeşitli bölgelerinde kar ve yağmur yağışlarının yanı sıra hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Peki hava durumu nasıl? İstanbul’a kar ne zaman yağacak? Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamayla birlikte çok merak edilen sorunun cevabı belli oldu. İşte İstanbul’da kar yağışı ve bütün yurdu yakından ilgilendiren hava durumu…

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara ile iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi ile İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Bolu ve Kastamonu’nun yükseklerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İSTANBUL’DA KAR YAĞIŞI NE ZAMAN?

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği bekleniyor. Rüzgar, genellikle güney ve güneydoğu, Karadeniz kıyılarında doğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yarın (Perşembe) sabah saatlerinde Güney Ege kıyıları ve Çeşme çevrelerinde güney ve güneydoğudan kuvvetlice (30-50 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

SİS, BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI

Sabah ve gece saatlerinde Marmara ile iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte; İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yer yer buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ulaşımda aksama, görüş mesafesinde daralma, hava kalitesinde azalma vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Son Dakika Yaşam Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR