Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun batı bölgelerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Çanakkale, Edirne ve Kırklareli çevreleri ile İzmir, Aydın ve Muğla'nın kıyı kesimlerinin hafif olmak üzere sağanak yağışlı, diğer kısımların az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus olayı olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının ülke çapında önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın özellikle güney ve güneydoğu, güneydoğu kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

6 ARALIK ÇARŞAMBAYA DİKKAT

Belirlenen haftalık hava tahmin raporlarına göre ise İstanbul'da hafta sonu güneşli havanın yaşanması bekleniyor. Sonrasında 4 Aralık Pazartesi günü itibariyle İstanbul, yağışlı havanın etkisi altına girecek. 6 Aralık Çarşamba günü İstanbul'un doğu bölgelerinde karla karışık yağmurun yağması tahmin ediliyor.

Meteoroloji haritasındaki dikkat çeken önemli bilgi ise 6 Aralık Çarşamba günü İstanbul'un doğu bölgelerinde karla karışık yağmur beklentisi. Önümüzdeki hafta Çarşamba günü hava sıcaklığının İstanbul'da, 7 ila 10 derece arasında olacağı tahmin ediliyor. Uzmanlar, İstanbul'daki vatandaşların ve sürücülerin 6 Aralık Çarşamba günü karla karışık yağmurdan dolayı daha dikkatli olmaları gerektiğini hatırlattı.