Birçok ilde POS cihazı üzerinde özel tuşlama yaparak dolandırıcılık yaptığı gerekçesiyle aranan kişi Mersin'de yakalandı.

Mezbaha Caddesi'ndeki telefon satılan işyerine gelen kişi, 150 lira değerinde ikinci el telefon satın almak istedi. Ödemeyi kredi kartıyla yapmak istediğini belirten şüpheli, uzatılan POS cihazına şifresini giriyormuş gibi yaparak, el çabukluğuyla farklı tuşlara bastı. Bu yöntemle bir önceki müşterinin alışverişine ait fişin çıktısını alan kişi, ödeme yapmış gibi telefonu alarak işyerinden ayrıldı.

İşyeri sahibinin dolandırıldığını fark ederek polise başvurması üzerine, Niğde Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, çalışma başlattı.

Güvenlik kameralarını da inceleyen ekipler, dolandırıcılık yaptığı iddia edilen A.E'yi takip sonucu Mersin'in Toros ilçe merkezinde yakaladı.

Gözaltına alınan şüphelininin İstanbul, Gaziantep, Kocaeli, Aydın, Adıyaman, Mersin, Ordu, Balıkesir ve Kahramanmaraş illerinde dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla arandığı öğrenildi.

Şüpheli, işyerindeki güvenlik kameralarınca da görüntülendi.

 

Kaynak: Sabah