Almanya Başbakanı ve Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) partisinin lideri Angela Merkel, umudu eşcinsel sapkınlara bağladı ve eşcinsel birliktelerin yasallaştırılabileceğine yeşil ışık yaktı.

ALMANYA'DA EŞCİNSEL EVLİLİKLER YASALLAŞIYOR

Fasihist Almanya'da seçimlere az kalmasıyla beraber seçim umudu olarak görülen eşcinsel evlilik tartışmalarında Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) Genel Başkanı ve Almanya Başbakanı Angela Merkel tavrını değiştirdi.Ve Almanya'nın mevcut başbakanı Angela Merkel seçim kozu olarak eşcinsellerin oyunu alabilmek için eşcinsel evliliklerin yasallaşabileceğini vurguladı.

MERKEL'İN TEK UMUDU EŞCİNSEL SAPKINLAR

Almanya Başbakanı Angale Merkel, Berlin'de düzenlediği Brigitte isimli derginin toplantısında "Eşcinsellerle ilgili münakaşaların vicdani zeminde yürütülmesinden yana olduğunu" ve gay ve lezbiyen evliliğinin yasallaştırılmasına yönelik karar alınması için milletvekillerine zorlama yapmayacağını söyleyen Almanya Başbakanı, "eşcinsel çiftlerin de heteroseksüel çiftlerle aynı değerlere saygı duyabileceklerini." ifade etti.

Bir  önceki seçimlerde, Yeşiller, Sosyal Demokrat Parti ve Hür Demokrat Parti, eşcinsel evliliğe imkan sağlanabilmesini (seçimler sonrasındaki) koalisyon görüşmelerinin ön şartı olarak sunuyordu. Ama seçim sonunda Almanya Başbakanı Angale Merkel’in birkaç sözüyle konu kapanmıştı.