Havalimanı kapasitesinde ise İstanbul Atatürk Havalimanı Frankfurt’u geride bırakarak üçüncülüğe oturdu.

Öte yandan THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Kurban Bayramı'nın 10 güne çıkmasını büyük bir mutlulukla karşıladıklarını söyledi.

Atatürk Havalimanı'nda gün içerisinde yoğun bir yolcu trafiği yaşandı. Bugün Atatürk Havalimanı'ndan gerçekleştirilecek seferlerde yeni bir rekorun gelmesi öngörülüyor. Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkarılması Türk Hava Yolları'nın da yüzünü güldürdü.

AYCI RAKAM VERDİ: CUMA GÜNÜ 1545 SEFER


Yolcu sayısını yükselten THY, Cuma günü için 1545 seferle, 245 binden fazla yolcu taşıyacak. THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada hem rakam verdi hem de seyahate çıkacak yolcuları havalimanlarına erken gelmeleri hususunda ikaz etti.

"REKOR BİR BAYRAM YAŞIYORUZ"


THY Basın Müşaviri Yahya Üstün ile beraber Atatürk Havalimanı'nda görev yapan basın mensuplarına demeç veren İlker Aycı, "Rekor bir bayram yaşıyoruz. Bu sebeple gururumuzu belirtmek isterim. Bayram tatilinin on güne çıkartılmasını biz de vatandaşlarımız gibi büyük bir mmemnuniyetle karşıladık. Zira vatandaşlarımızın hem mübarek hac döneminde, hem de Kurban Bayramı öncesinde tatil öncesi yapacakları seyahatlerinin iyi yönetilmesi görevinin bilincindeyiz. Bu gün 1545 seferle, yaklaşık 245 binden bir miktar daha fazla yolcuyu taşımış oluyoruz.