MHP’den ihraç edilen Meral Akşener’in bugün kuruluşunu açıkladığı İyi Parti’nin logosu ve kullandığı slogan çalıntı çıktı! İşte İyi Parti'nin slogan ve logosunun, reklamcı Ümit Demirbağ'ın Antalya Büyükşehir Belediyesi için hazırladığı kampanya ile arasındaki akıl almaz benzerlik...

Meral Akşener ve ekibinin bugün sabah saatlerinde İçişleri Bakanlığı'na kuruluş başvurusu yaptığı İyi Parti'nin kullandığı slogan ve logosu, tartışmalara yol açtı; sosyal medyada da gündem olup, çeşitli eleştiriler aldı.

Diğer taraftan, İyi Parti'nin kullandığı slogan ve logonun, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in seçim döneminde ve başkan seçildikten sonra da kullanmaya devam ettiği logo ve sloganla benzerliği de dikkat çekti."MENDERES TÜREL ANTALYA'YA İYİ GELECEK"

Türel, 2014 yerel seçimlerinde Ak Parti'den Antalya'nın adayı olarak gösterildikten sonra seçim propagandası döneminde, 'Menderes Türel Antalya'ya iyi gelecek', 'Antalya'ya iyi gelecek' sloganları ve güneş logosunu kullanmıştı. Kampanyanın mimarı ise ünlü reklamcı Ümit Demirbağ idi.