Habertürk Tv'de katıldığı bir programda soruları cevaplayan Koray Aydın, yeni partinin toplumu kucaklayacağını söylerken parti isimiyle ilgili olarak “Birçok şey üzerinde çalışıyor ama. Merkez Demokrat Parti olarak bir amblem çalışması var” dedi.

YENİ İSİMLER YER ALACAK

Koray Aydın, partinin kurucuları arasında kendi dallarında tanınmış ama siyasette yeni adların yer alacağını da ifade etti.

Öte yandan Meral Akşener'in yeni parti oluşuma katılmış olan Koray Aydın, 2019'da Akşener'in Cumhurbaşkanı adayı olacağını açıkladı.

Milliyetçi Hareket Parti'li muhaliflerin geçtiğimiz sene yaptıkları olağanüstü tüzük kurultayının Haziran ayında mahkemece iptal edilmesi üstüne, artık MHP'de siyaset yapma imkanları olmayan ve içlerinde partiden ihraç edilen Meral Akşener'in de bulunduğu muhalif hareket, yeni parti kurmaya karar vermişlerdi. Koray Aydın da dün gerçekleştirdiği basın toplantısıyla bu partide yer alacağını duyurmuştu.

MERAL AKŞENER 2019'DA ADAY OLACAK

Aydın sabah vakitlerinde Fox TV'deki haber programında, 2019'un Kasım ayında gerçekleşecek olan cumhurbaşkanı seçimlerinde Meral Akşener'in aday olacağını duyurdu.

Öte yandan İngiliz gazetesi Financial Times Meral Akşener'i gündemine taşıdı. 

İngiliz gazetesi Financial Times, Meral Akşener ile ilgili bir analiz yazısı yazdı. Milliyetçi Hareket Partisi’nden ihraç olan Meral Akşener’in Parti hâkimiyetine meydan okumak için parti kurmayı düşünüyor yazısına yer verdi.