Meral Akşener: Mahkeme Karar Verecek, Akla Kara Ayrılacak

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Milletvekili Ümit Özdağ'ın İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ile ilgili ‘FETÖ’cü’ suçlamasıyla başlayan tartışmalarla alakalı, 'İddia sahipleri gidecek mahkemede bilgi belgeyi bildirecekler, mahkeme karar verecek. O zaman akla kara birbirinden ayrılacak' dedi.

Meral Akşener: Mahkeme Karar Verecek, Akla Kara Ayrılacak

Meral Akşener: Mahkeme Karar Verecek, Akla Kara Ayrılacak

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kayseri'nin İncesu ilçesinde esnaf ziyareti yaptı. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, 20 Ocak 2020 tarihinden itibaren ilçe ilçe dolaştığını ifade ederek, 'Esnaf gezme sebebim oy istemek değil. Unutulmuş esnafı görüyor, esnafı dinliyor, sorunlarını Meclis’e getiriyoruz. Pandemi sürecinde İç Anadolu’yu gezdim. Özellikle çiftçilerin, süt üreticilerinin, besicilerin çok büyük derdi var. Esnafın derdi var. Dertleri dinleyerek kamuoyuna sunuyorum' diye konuştu.

İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ'ın İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ile ilgili 'FETÖ’cü' suçlamasıyla başlayan tartışmalara ilişkin soru üzerine Meral Akşener, şu ifadeleri kullandı:

'Bu konu medyanın ilgisini çekiyor; ama vatandaşın derdi başka. Sosyal medya ya da medya ile dert paylaşmak yerine açıp telefon veya bir araya gelip yüz yüze konuşulsa daha iyi olurdu. Bu yapılamadı; ama kamuoyuna mal oldu. Vatandaşın derdi ile hiç yan yana gelmiyor. Vatandaş bize bunu sormuyor. Vatandaş oğlunun Türkiye'yi terk etmek istediğini ağlayarak dert yanıyor. 'Derdimizi Meclise taşı' diyorlar. Görelim Mevlam neyler eylerse güzel eyler. Buğra Bey kendisi ile ilgili iddia sahiplerinin hukuk yolu ile iddialarını ispatlamaları için fırsat tanıyor. İddia sahipleri gidecek mahkemede bilgi belgeyi bildirecekler, mahkeme karar verecek. O zaman akla kara birbirinden ayrılacak.'

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR