Meral Akşener Babacan ve Davutoğlu'na Destek Verdi

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın talep etmesi halinde milletvekili desteği verebileceğini belirtti.

Meral Akşener Babacan ve Davutoğlu'na Destek Verdi

Meral Akşener Babacan ve Davutoğlu'na Destek Verdi

Ahmet Davutoğlu ve heyeti resmen partisini kurarken, Ali Babacan da gelecek yılın ilk günlerinde resmi adımları atmayı hedefliyor.

Ankara kulislerinde bu iki ismin kuracağı partiler konuşulurken muhalefetten de destek geldi.

Dün akşam TV100 yayınına katılan İyi Parti Meral Akşener, CHP'nin kendilerine yaptığı milletvekili desteğini aynı şekilde Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın kuracağı partilere yapabileceğini açıkladı.

"Bizim De Canımız Yandı"

Akşener, kendisine yöneltilen; "Yeni partilerden birinin genel başkanı sizden 20 milletvekili isterse, verir misiniz?” sorusuna şu cevabı verdi; "Biz böyle bir yoldan geçtiğimiz için elbette evet derim. Bu durumda kendinizi çok kötü hissediyorsunuz.

Birileri size bel bağlamış. Ki bize bir de büyük bir haksızlık yapıldı. Bizim teşkilatlarımız, kongremiz, her şeyimiz tamamdı. Nitekim o 15 milletvekili de dahil olduktan sonra YSK’nın kararında bütün bunlar olduğu için ve de grubu da olduğu için ‘seçime girebilir’ dendi.

Canımız o kadar yanık ki, sonuç olarak ben bunu Sayın Kılıçdaroğlu’ndan nasıl gidip istediysem benden de Sayın Babacan veya Davutoğlu böyle bir talepte bulunduğu zaman elbette evet derim."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz