İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Gazeteci İsmail Küçükkaya’nın sorularını cevapladı.Meral Akşener, "Bana Gül için çekil derlerse çekilmem. Kendim de çatı aday olmam. Herkes kendi adayı ile seçime girsin. İttifak, Saadet ve Demokrat Parti ile milletvekilliği için olacak” açıklaması yaptı.

Bu sabah FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Çalar Saat programında Meral Akşener, hem Cumhuriyet Halk Partisi’nden İYİ Parti'ye katılan 15 vekil ve 24 Haziran seçimleriyle ilgili en çok merak edilen sorular hakkında önemli açıklamalarda bulundu

24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala. Cumhuriyet Halk Partisi'nin 15 vekil transferi hamlesiyle grup kuran ve seçime girmeye hak kazanan İYİ Parti'de Genel Başkan Meral Akşener, İsmail Küçükkaya ile bir telefon görüşmesi yapıp gündeme dair açıklamalarda bulundu. İsmail Küçükkaya sunduğu televizyon programında Meral Akşener’in açıklamalarını aktardı.

Meral Akşener, İYİ Parti’nin 20 milletvekili sayısına ulaşmasına rağmen imza toplamaya başladığını ve 100 bin imzayla Cumhurbaşkanlığına aday olacağını söyledi.

Kücükkaya, Akşener'in "Bana Gül için çekil derlerse çekilmem. Kendim de çatı aday olmam. Herkes kendi adayı ile çıksın. İttifak, Saadet ve Demokrat Parti ile milletvekilliği için olacak” dediğini aktardı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.