Kayseri'deki Fetullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması yani FETÖ ile PDY soruşturmasının kapsadığı yargılanma süreci eski Boydak Holding yönetim kadrosunda yöneticilik yapan Memduh Boydak'ın ByLock kullandığı ortaya çıkarıldı.

FETÖ’DEN 104 KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTI

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı’nca devam edilen soruşturma kapsamında, Fetullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması şifreli haberleşme uygulaması olan ByLock kullanıcısı olduğu belirlendi. Çeşitli iş gruplarına mensup 104 kişinin hakkında ise gözaltı kararının çıkarıldığı belirlendi.
Terör ile Mücadele ve Kaçakçılık ve Organize Suçlar ile Mücadele şube müdürlükleri ekipleri suç zanlılarının yakalama çalışmaları devam ederken yakalanmaları için operasyon düzenledi.
Zanlılardan 67'si gözaltına alınırken diğer zanlılar için yakalama çalışmaları sürdürüldüğü belirtildi.

2016 MART AYINDA TUTUKLANMIŞTI

Operasyon kapsamı altında, Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü ile Paralel Devlet Yapılanması FETÖ ile PDY soruşturmasının kapsamı altında 6 Mart 2016'da "teröre finansman sağlamak ayrıca örgüte üye olmak" suçları ile tutuklanan eski Boydak Holding yöneticisi Memduh Boydak'ın da ByLock uygulamasının kullanıcısı olduğu tespit edildiği bildirildi.

Boydak Holding  1957 senesinde İstikbal'in temelini kayseride bir mobilya atölyesinde atmıştı.