İstifa haberlerinin ardından Milat Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Serdar Arseven'e konuşan Melih Gökçek "Recep Tayyip Erdoğan yalnızca Türkiye'nin değil ümmetin lideri'dir. Ona destek olmak ümmetin her evladının vazifesidir" ifadelerini kullandı.

Şer odaklarının fitne çabalarına asla pirim vermeyeceklerini dile getiren Gökçek sözlerine şu şekilde devam etti:

"Öyle bir hava meydana getiriyorlar ki her söylediğimizi bir yerlere çekerek algı operasyonu yapıyorlar. Şunu söylemek isterim ki Recep Tayyip Erdoğan'a destek olmak ümmetin her ferdinin görevidir. Çünkü sayın Erdoğan sadece Türkiye'nin değil ümmetin Lideri'dir. Fitne peşinde olanlar boşa uğraşırlar."

Öte yandan Reis-i Cumhur Erdoğan da Melih Gökçek'in istifa haberlerine yönelik bir açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün itibari ile gündeme oturan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in de içinde olduğu birçok ilin belediye başkanının istifa edeceği yönünde iddiaları açıklığa kavuşturdu.

Cumhurbaşkanı, söz konusu durum hakkında kısa bir konuşma yaparak, ‘Ak Parti’nin, herhangi bir birim; partimizin belediye başkanları olur, il başkanları olur vs…Bu dönem içerisinde böyle değişiklikler olabilir. Ancak şimdi böyle bir şey söz konusu değil. Ama bu demek değildir ki bundan sonra da olmayacak. Çünküseçime kadar bu tür değişimler yaşıyoruz, yaşayacağız ve o metal yorgunluğu dediğim mesele, bunların hepsini içine alan bir meseleydi.’ ifadelerini kullandı.