Meksika'da yaşanan ilginç olay, görenleri şoke etti. Meksika'nın San Pedro Huamelula bölgesinin Belediye Başkanı Victor Aguilar, çok sayıda kişinin katıldığı bir törenle, balıkçılara uğur getirmesi amacıyla yavru bir timsahla dünyaevine girdi. Belediye Başkanı Victor Aguilar'ın bu inancı, herkese şaşırtırken bir yandan da kısa sürede tüm medyanın ilgi odağı oldu.

Meksika'nın San Pedro Huamelula bölgesinin Belediye Başkanı Victor Aguilar ile evlenmeden önce, vaftiz edilen yavru timsaha giydirilen gelinlik de gözlerden kaçmazken düğün töreni esnasında yavru timsah ağzı bağlı şekilde bekletildi. Bu ilginç ve bir o kadar da büyük ses getiren geleneklerden olan timsah geleneği, Meksika'da San Pedro Huamelula bölgesinde her sene balıkçılara şans getirmesi amacıyla yapılıyor. Her yıl San Pedro Huamelula bölgesinin bir belediye başkanı bir timsahla evleniyor. Bu gelenek uzun yıllar yaşatılan gelenekler arasında yer almaktadır.

Evlilik töreni sonrası açıklama yapan San Pedro Huamelula bölgesinin Belediye Başkanı Victor Aguilar, "Bu ritüelde deniz sezonu için iyi bir hasat talep ediyoruz" ifadelerini kullandı.