Irak'ın kuzeyinde yer alan Zap ve Metina bölgelerine gerçekelştirilen hava harekatında, 3 silah mevzisi ile 2 mağara imha edildi, ilk tespitlere göre eylem hazırlığında olan 3 terörist etkisiz hale getirildi.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, dün akşam saatlerinde Zap ve Metina bölgelerinden alınan anlık istihbaratın değerlendirilmesi neticesi Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarıyla bölgeye hava harekatı gerçekleştirdi.

Bölücü terör örgütüne bağlı olduğu tespit edilen barınma alanlarının ateş altına alındığı harekatta, 3 silah mevzisi ile 2 mağara imha edildi, ilk belirlemelere göre eylem hazırlığında olan 3 terörist etkisiz hale getirildi.

Görevlerini başarıyla yerine getiren savaş uçakları, emniyetle üslerine döndü.

OPERASYONLAR DEVAM EDECEK

Türk Silahlı Kuvvetleri operasyonlarına ara vermeden devam ediyor. Yapılan bu operasyonlar neticesinde PKK'ya büyük kayıplar verdirildi. Saklandıkları mağaralar imha edilirken, yaşam malzemelerine ve çok sayıda mühimmata el konuldu.

Öte yandan Mehmetçik son sınır ötesi operasyonunu geçtiğimiz hafta yapmıştı.

Türk Silahlı Kuvvetlerince dün gerçekleştirilen Avaşin-Basyan ve Zap çevrelerine düzenlenen hava harekatında 4 hain gebertildi. Bölücü hain terör örgütüne ait 7 barınma yeri, 4 silah mevzi, 11 mağara ve 2 doçka silahı vurularak imha edildi.