İran hududunda 2375 rakımlı Koçkıran Hudut Karakol Komutanlığında vatan savunması adına görev yapan Mehmetçik, bayram sevincini komutanları ve silah arkadaşlarıyla paylaştı.

Bayramda da görevlerinin başında olan ve bölgede neredeyse kuş uçurtmayan Mehmetçiklerin her bir tanesi bir harf tutarak "Bayramda rahat uyu anne" yazısı oluşturup, ailelerine mesaj gönderdi.
Mehmetçik ailesiyle de görüntülü konuşma fırsatı buldu
Verilen bayram mesajından sonra Mehmetçik, komutanlarının telefonu ile ailelerini görüntülü konuşarak bayramlaşma fırsatı buldu.

Samsunlu Piyade Onbaşı Oğuzhan Demir, annesi Havva ve babası Mahmut Demir ile telefonda konuşarak, hiçbir sorunu olmadığını, vatan görevi adına nöbeti başında bulunduğunu söyledi.
Demir, ailesini çok özlediğini fakat bu özlemini ailesinden birisi gibi olan komutanlarının ve silah arkadaşlarının yardımı ile giderdiğini belirtti
Karakoldaki askerlerin bayramını kutlayan Demir'in anne ve babası, oğullarına anne baba ilgisi gösteren komutanlarına teşekkür etti.

Çocuklarıyla görüntülü görüşme imkanı verilmesinden yaşadıkları mutluluğu dile getiren baba Demir, "Oğlumun yanındaymışım gibi hissettim. Şükürler olsun Allah'a ki gözümüz arkada kalmadı. Onun vatani görevini yapması bizim onurumuzdur, şeref duyuyoruz. Şükürler olsun." ifadesini kullandı


Oğluyla telefonda bir süre özlem giderme fırsatı bulan anne Demir de iki oğlunun da şu an asker olduğunu ve bunun haklı gururunu yaşadığını aktardı.