Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından (TSK), Irak'ın kuzeyindeki Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerine gerçekleştirilen hava harekatında, terör örgütünce kullanılan silah mevzisi, barınak ile silah ve mühimmat depoları imha edildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmeye göre TSK, Irak'ın kuzeyinde bölücü terör örgütü üyeleri tarafından kullanılan kampları hedef almaya devam ediyor.

Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı savaş uçakları, dün Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerindeki PKK kamplarına hava harekatı düzenledi.

Jetler, saldırı hazırlığında oldukları belirlenen teröristlerce kullanılan silah mevzisi, barınak, silah ve mühimmat depolarını imha etti.

Öte yandan Mehmetçik geçtiğimiz hafta da Kuzey Irak'a girdi ve PKK yuvalarını yerle bir etti.

TSK'DAN AĞIR DARBE

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Irak'ın kuzey bölgelerinde bulunan terör örgütü PKK’nın kamplarına ilişkin düzenlenen hava harekatı sonuncunda, terör örgütü PKK’lı teröristlerin kullandığı belirlenen silah mevziisi, barınak, silah ve mühimmat depoları kullanılmaz hale getirildi.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, terör örgütü PKK'nın Irak'ın kuzey bölgesinde bulunan kamplarına hava harekatı yapıldı.

Düzenlenen harekatın ardından, söz konusu yerde teröristlerin kullandığı belirlenen silah mevzisi, barınak ile silah ve mühimmat depoları ekipler tarafından imha edildi.

Operasyonu başarı ile gerçekleştiren jetler, üslerine geri döndüler.