Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafındna Hakkari' ye bağlı Yüksekova' da bulunan İkiyaka Dağları' nda 25 Mart' ta başlatılan ve 3. Piyade Tümen Komutanlığı' na bağlı olan Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı tarafınca sürdürülen "Şehit Tank Yarbay İhsan Ejdar Operasyonu" nda Mehmetçik, 27 teröristi etkisiz hale getirerek destan yazmaya devam ediyor.

Şu ana dek 27 hain teröristin öldürüldüğü harekatta, hainler tarafından kullanılan çok sayıda mühimmat, patlayıcı madde ve hayati malzeme ele geçirildi. Bu ele geçirilen patlayıcılar, kullanılmamak sureti ile imha edildi.

Yiğit askerlerimiz, Türkiye hududuna dönük her türlü tehdit unusurunun hemen tespitini yaparak engellediği lokasyonda, Vatan müdafasına başarı ile devam etmekte.

TERÖRİSTLERİN KULLANDIĞI MAĞARAYA KOMANDOLARDAN OPERASYON DÜZENLENDİ

Türkiye' nin en yüksek askeri üs bölgelerinden biri olan İkiyaka Dağları' ndaki 3 bin 400 metre rakımlı Düztepe' de vazife alan komandolar, hainlerin kullanmakta olduğu bir "in" e baskında bulundu. Hainler etkisiz hale getirildikten sonra  bu inin içine giren askerler, burada teröristler tarafından kullanılan çok miktarda hayati malzemeyi imha etti.

KAYALIKLARI OYUP 30 METRE TÜNEL AÇMIŞLAR

Eli kanlı terör örgütü PKK' lı teröristler, Düztepe Üs Bölgesi civarında  hilti yardımı ile oyarak, yaklaşık olarak 30 metre uzunluğunda tünel açmış.