Valilik tarafından yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı ile İl Emniyet Müdürlüğünce Faraşin bölgesi Çalyan Yaylası'na bir grup PKK/KCK'lı teröristin geldiğinin belirlendiği ifade edildi.

Açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"İl Jandarma Komutanlığımızca bölgede yapılan hava destekli operasyon sonucunda 2 bölücü terör örgütü militanı etkisiz hale getirilmiştir. Halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla sürdürdüğümüz terörle mücadele, kesintisiz ve kararlılıkla devam edecektir."

TSK ZAP'I VURDU

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, Irak kuzeyindeki Zap bölgesinde, sınır hattındaki üs bölgelerine saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen bölücü terör örgütü militanlarına karşı gerçekleştirilen hava harekatında, 3 terörist etkisiz hale getirildi. Bölgede hareketlilik devam ediyor.

SALDIRI HAZIRLIĞINDAYDILAR

TSK, 15 Ağustos 2017 tarihinde Irak’ın kuzeyi/Zap alanında, Hale Dağı kuzeydoğusunda, sınır bölgesindeki üs alanlarına silahlı saldırı için operasyon drumunda oldukları keşif ve gözetleme araçları ile belirlenen 3 bölücü terör örgütü militanının silahlı İHA atışı sonucu etkisiz hale getirildiğini açıkladı. 

TSK bildirisinde, gerçekleştirilen kararlı operasyonlar sonucunda gece-gündüz, yaz-kış demeden bölücü terör örgütü militanlarına son zamanlarda ciddi kayıplar verdirildiğinin altı çizilerek, operasyonlara en son terörist etkisiz hale getirilene dek aynı azim ve kararlılıkla devam edileceğini vurguladı.

Öte yandan operasyonlar Şırnak ve Diyarbakır'da da devam ediyor. Geniş çaplı yürütülen operasyonlarda çok sayıda mühimmat, yaşam malzemesi gizli belge ele geçirildi. 

TSK uzun zamandır Doğu'da operasyonlarına ara vermeden devam ediyor. Yapılan bu operasyonlarda PKK'ya ağır darbeler vuruldu. Çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.